W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012
22 Srp, 2013

Posted by in Fanfikce, Realita. Anebo ne? | 3 komentáře

Realita. Anebo ne?

Realita. Anebo ne?

Tato sbírka povídek je věnována Verče, ber to jako můj výraz díků za to co jsi pro mě udělala.

Prolog je věnován dívce, která mě „sem“ přivedla

Tohle všechno jsem začala psát čistě pro své potěšení, protože jsem měla nehoráznou potřebu vypsat ze všeho toho. Však to znáte, ne? Ale budu opravdu šťastná, když se tenhle příběh bude líbit i někomu jinému.

————————————————————————————————————————————————-

Začátky bývají většinou těžké, konce většinou smutné. Ale nejvíc záleží na tom, co je veprostřed.

Člověk si matně pamatuje, jaké to bylo kdysi. Z toho všeho už zbyly jen historky starých lidí, které jsou jen málo založené na pravdě. Pravdou, ale je že to začalo před čtyřmi lety. Lidé zapomínají opravdu rychle. Od jisté doby je atmosféra jedovatou a vdechnutí většího množství vzduchu člověka zabije. Nikdo si přesně nepamatuje, jak se to vlastně stalo, ale teď se o tom mluví jako o následku špatného chování lidí k přírodě.  Ať to všechno začalo, jak chtělo, stávající situace je následovná. Lidé mohou každý den strávit volně na ulici pouze dvě hodiny. Využívají je k nákupům, cestám do práce, do školy a občas se venku i baví. Pravdou, ale je kdo by se bavil, když vám nad hlavou visí neskutečně velké rudé slunce a vy víte, že můžete umřít, pokud se nedostanete včas domů. Každý dům vlastní povinně vakuovou ochranu, kterou hradí stát. Někteří dokonce tvrdí, že poměry jsou mnohem lepší.

Fakt je, že většinu času lidé prostě musí trávit doma. Všechno se tomu přizpůsobilo. V televizi je nejméně desetkrát více programů, lidé vymýšlejí stále nové a nové reality show a i tvůrci počítačových her postoupili o level výš.

Můj příběh začíná před třemi lety, jednoho slunného letního večera. Má nejlepší přítelkyně mi poslala odkaz s jakousi hrou. Šlo o virtuální svět Harryho Pottera, kde se každý z nás mohl stát mladým kouzelníkem, který nastupuje do Bradavické školy čar a kouzel. Projekcí jste se dostali do úplně jiného světa, kde bylo všechno tak neskutečně reálné. Okolo vás se objevil jiný svět, stáli jste tam, ale doopravdy seděli za počítačem. No není to úžasné? Už tenkrát jsem byla naprosto nadšená. Jsem rozhodně Potterovská generace, která byla naprosto zklamaná, když v jedenácti letech nepřišel žádný dopis s pozvánkou. A najednou stačilo pár kliknutí a pozvánka byla přede mnou. Zpětně se pořád nedokážu rozhodnout, jestli bylo dobře vstoupit do projekce a, nebo ne.

Nechci říct, že jsem byla nějaký lůzr, ale v jedenácti letech jsem udělala spoustu zásadních chyb, nebo jsem měla aspoň ten pocit. A teď jsem dostala šanci začít znovu, bez všech svých chyb, udělat ze sebe lepšího člověka.  Když jsem se poprvé objevila v projekci se svou přítelkyní, přišla mi všechna pravidla opravdu velmi složitá a náročná. Ale tvůrce této projekce je opravdový puntičkář, který nejspíše touží po dokonalosti. Navíc netrvalo dlouho a pravidly jsme se prokousala.

Už po prvním kroku v Děravém kotli jsem se zamilovala. Byla jsem vysoká jedenáctiletá dívka Jessica stojící v kouzelnickém světě. Okolo mě seděla velká spousta kouzelníků a magie na vás dýchala z každého koutu. Ale i přes to všechno každý věděl, že realita není tady, ale tam venku. Člověk se na projekci seznamoval tak nějak snáz, získávala spoustu přátel. Ale každý z nás měl v hlavě otázku, kdo sedí za projekcí? A jednoho dne nám koordinátor projekce dal šanci poznat, kdo doopravdy jsme. A jak? No nejspíše čekáte něco neskutečně moderního, ale použil k tomu facebookovou skupinu. Snadné a praktické. A ne projektem, ale tímhle začíná můj příběh a příběh ostatních.

Jsem prostě neuvěřitelně bláznivá holka, která ve čtení a „psaní“ hledá lepší svět, kde se může schovat (i před vytíráním a luxováním). Pro spoustu z vás naprosto nesmyslná sbírka povídek, ale pro mě velký krok dopředu. I stay weird, I promise. (for man in blue box)

  1. Vypadá to zajímavě, ale nejde mi na mysl, jaké „zásadní chyby“ mohla udělat v jedenácti letech 😀
    Shmash recently posted…Strange – 2. KapitolaMy Profile

  2. Jednorožec says:

    Vypadá to fakt dobře. Těším se na další díl 🙂

  3. Já dělala v jedenácti takovejch blbostí 😀
    Jé, tak snad příště nezklamu. 😉

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge