W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

Jak vytvořit příspěvek

Tento návod ukazuje, jakv administraci vytvořit příspěvek a odeslat ho ke schválení a pozdější publikaci.

1. K vytvoření příspěvku se můžete dostat dvěma cestami: přes horní menu a Akci -> Vytvořit příspěvek anebo skrz vnitřní administraci a Příspěvky -> Vytvořit příspěvek.

Příspěvek

Hlavní část editoru je klasická a stejná jako u jakéhokoliv jiného blogu a redakčního systému – hlavní část pro psaní a po boku doplňkové věci. V editoru se dá přepínat z normálního na HTML zobrazení, vybírat zarovnání textu, tučnost, kurzívu, podtržení, velikost i barvu písma.

Pozn.: Pokud jde o povídky nebo „knihu“ po kapitolách, nazývejte každý článek celým názvem knihy/povídky a uveďte číslo kapitoly ve vzoru: „Název knihy – 1. kapitola

2. V pravé části je sekce pro Publikaci, kde si můžeme psaný článek průběžne ukládat ve formě konceptu, průběžně se dívat na náhled, anebo rovnou hotový příspěvek odeslat k publikaci.

Publikovat

3. Následují jednotlivé hlavní přednastavené Rubriky. Na Snílkově jsou vytvořeny hlavní kategorie pro lepší orientaci čtenářů, pokud budete mít v plánu psát knihu či delší povídku, napište na začátek článku „PROSÍM O NOVOU KATEGORII – Název knihy„. Následně vám bude vytvořena přímo kategorie, do níž budete moci přidávat další příspěvky.

Rubriky

4. Po rubrikách/kategoriích uvidíte Štítky. Štítky slouží jako žánrové rozdělení pro lepší orientaci, v případě, že budete chtít svůj výtvor zařadit do dystopií, steampunku, romance apod.

Štítky2

5. Náhledový obrázek je spíše ozdobou příspěvku. Je lepší volit na jednotnou knihu tentýž obrázek.

Náhledový obrázek

Bylo by dobré, kdyby každý váš příspěvek (kromě Autorského profilu) měl nějaký úvodní text, menší perex. Ten se totiž bude zobrazovat na hlavní stránce portálu.